Mesaj de început de an

Dragi copii și părinți,
Luni, 14 septembrie 2020, incepe scoala! Cu multe provocări și cu reguli noi!
In acest an nu vom avea Festivitate de deschidere, dar vă așteptăm în curtea școlii.
Ne vom aduna pe clase purtând măști și păstrând distanțarea, pentru că trebuie să fim un exemplu pentru copii noștri! Acolo, in curte, ne vom întâlni cu profesorii și vom discuta despre organizarea cursurilor și despre deplasarea cu microbuzul.
Apoi, cu încredere, vom lăsa copii in grija coordonatorilor de clase! VĂ MULȚUMIM CĂ RESPECTAȚI REGULA IMPUSĂ DE PERIOADA PANDEMIEI DE A NU INTRA IN ȘCOALĂ!!!!
Școlile au trecut printr-o perioadă de pregătire intensă. Cadrele didactice și toți oamenii școlii au muncit pentru a amenaja sălile de clasă conform normativelor sanitare în vigoare. Pentru asta le mulțumesc și în numele dumneavoastră!
Cu speranța că școala și familia vor forma o echipă, vă așteptăm cu emoție și cu încredere!

Conducerea școlii

ro_RORomanian